Tartışmanın fitilini ateşledi: AKP’yi Erbakan kurdu

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, geçen hafta Anadolu Ajansı’na verdiği bir demeçte “Erbakan hocam olsaydı Murat Kurum’u belediye başkanı yapmamızı beklerdi” dedi. Akyüz bu açıklamasının ardından parti disiplin kuruluna sevk edildi.

Parti içerisinde Akyüz hakkında verilecek karar beklenirken, iktidar medyası da Abdurrahman Akyüz’e son günlerde ekranlarda ve sayfalar da yer vermeye başladı.


İLGİLİ HABER:

AKP neden belediye vermedi ortaya çıktı: Erdoğan 94’ü hatırladı… Külliye’den Jr. Erbakan önlemiAnaliz

İşte Akyüz’ün katıldığı yayınlardan bazıları:

Hafta boyunca çeşitli televizyon kanallarına konuk olan Akyüz, son olarak Yeni Şafak’a konuştu.

“AKP’Yİ ERBAKAN HOCA KURDU”

Merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın yakın korumalığını yapan Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Abdurrahman Akyüz, Yeni Şafak’a verdiği demeçte de partisinin İstanbul adayının Murat Kurum lehine çekilmesini istedi. Akyüz, “Son güne kadar onlara söyleyeceğim şey şu: Seçimden çekilin, adayı çekin ve bu vebali almayın” dedi.

Abdurrahman Akyüz, açıklamalarında ayrıca AKP’yi Necmettin Erbakan’ın kurdurduğunu ifade ederek, “Sonuçta Erbakan hocamızın öğrencilerinin kurduğu bir parti ve kuruluşunda hocamızın da gizli desteği var” ifadelerini kullandı.

Akyüz’ün ifadeleri şu şekilde:

“Bundan dolayı da hocamızın çocukları bizim için çok kıymetli. Bu kıymete binaen Yeniden Refah Partisi’nin kuruluşunda yer aldım. Fatih Erbakan’a da her zaman siyaset yaparken iki şeye dikkat etmesi gerektiğini söyledim. Bunların birincisi AK Parti aleyhine, ikincisi ise Recep Tayyip Erdoğan aleyhine konuşmamaktı. Cumhurbaşkanımız bizim büyüğümüz, ağabeyimiz. AK Parti bizim arkadaşlarımızın olduğu yer, tabanımız hep orada. AK Parti de bizim. Sonuçta Erbakan hocamızın öğrencilerinin kurduğu bir parti ve kuruluşunda hocamızın da gizli desteği var. Muhalefet etmişti ama öyle olması gerekiyordu. Kendi bunu açıkladı. ‘Eğer böyle yapmasak, AK Parti’yi yaşatmazlardı’ dedi. Bu nedenle Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diyalog içinde olması ve birbirlerini desteklemeleri lazım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x